Hayallerimi Sırt Çantama Atıp Yola Çıkmamın Hikayesi

Yoldayım Çünkü

Kendime liste yapmıştım yıllar önce, vaktim olduğunda sırt çantamı alıp gezmek istediğim, keşfetmek istediğim, ileride çocuklarım olduğunda onlara fotoğraflarını gösterip yola çıkmalarına ilham olacak anılar biriktirmek istediğim bir liste.

Başında da Bolivya’da ki Tuz gölü vardı.

Sonra anladım ki oralara gitmek için daha zaman var, yanı başımız da ki güzel ülkemin zengin topraklarının mirası Tuz gölüne gidelim.

Kız kardeşimle aldık sırt çantalarımızı koyduk hayallerimizi  içine tladık arabaya sürdük uçsuz bucaksız Tuz Gölüne.

Uzun araba yolculukları her zaman en sevdiğim şey olmuştur. Tekerleklerin verdiği özgürlük değil bu sadece, istediğin her tabeladan dönme arzusuna hayır dememe özgürlüğü benim için.

O yüzden hep şöyle düşünüyorum, hiçbir şeyim omasın ama sevdiklerim, arabam bir de sırt çantam olsun bana hiç bir şey olmaz.

Yoldayım Çünkü

Tuz Gölü

Ankara’yı geçtikten bir saat sonra başladı güzeller güzeli Tuz gölü önce yavaşça gösterdi kendini, sonra öyle bir his ki sanki sonu olmayan beyaz bir deniz.

Hemen park ettik arabayı çıkardık ayakkabılarımızı, kamerlarımız sırt çantamızda, suyumuz, biraz atıştırmalık tamam hazırız.

Saatlerce o bembeyaz tuzun üzerinde yürüyebilirim hissi her tarafımda.  Bulutlar gökyüzünde, fazlaca sıcak havaya bile aldırış etmeden kafamı kaldırdım gökyüzüne, hayal ettiğimden bile fazlasıyla güzel bu yerde özgür olmanın, yola çıkabilmenin, hayallerimin ve sahip olduklarımın müteşekkirliğiyle yürüdüm saatlerce.

yoldayım çünkü

Tavsiyem şu; eğer vaktinizi ayarlayabilirseniz mutlaka gün batımı zamanı gitmeniz, o güzel ışıkla oluşan manzara eminim nefes kesicidir. Biz yolumuza Kapadokya ve Kayseri ile devam edeceğimiz için bekleyemedik ama size en büyük tavsiyem bu olacaktır.

Eğer sizde sırt çantamı beğendiyseniz linkini buraya bırakıyorum. Kutup ayısı İnternet sitesinden diğer çanta seçeneklerine ve diğer kamp malzemelerine  bakabilirsiniz.

Ve diğer seyahat yazılarımı okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.