Yirmili yaşlarımda otuzlarımdan korkardım, otuzlar bana kırktan korkmamayı öğretti.

Otuzlu yaşlara bastığımda hayat her geçen gün daha çok öğretmeye başladı. Her gün yeni bir şeyler öğrendim, insanlara dair, yaşama dair, enerjiye dair ne varsa.

Öğrendim ki sen ne kadar alabiliyorsan hayattan o kadar almalısın. Kötü veya iyi.  İyileri kalbinde saklamalısın kötüleri de yazmalısın beynine. Beklemelisin beyninden çıkartıp kullanacağın zamanı, kötüyü iyiye çevirmek için kullanmalısın bu fırsatı. İyileri biriktirdikçe kalbimizde daha çok mutluluğa yer açarmışız gibi içimizde.

Erkek arkadaşım ilk kez bir köprüden geçeceği zaman hep dilek tutar. Ve bu dilek her zaman aynı ” aynı köprüye bir gün geri gelmek”. Ben kendi versiyonumu yarattım, ne zaman ilk defa bir köprüden geçsem hep mutlu olmayı diliyorum. Çoğu insan sağlık diler. Ben mutluluğu diliyorum çünkü eğer mutlu olursak sağlıklı olurmuşuz gibi geliyor.

Hele yaş aldıkça daha çok mutlu olmayı diliyorsun, daha fazla değerleniyor hayat gözünde. Bu yüzden her anın tadını çıkararak, sorunlar değil çözümler üreterek, daha fazla gülümseyerek geçen zamanın inadına.

Daha çok okuyarak, daha fazla gezerek, yeni yerler keşfederek, daha fazla aşık,enerjik, sağlıklı, mutlu almalıyız yaşları. Bilmeliyiz ve her gün hatırlamalıyız ki; dün geri gelmeyecek, gelecek hala senin elinde…

Bob Marley’nin bir sözü var çok sevdiğim ”yaşadığın hayatı sev yada sevdiğin hayatı yaşa”

Otuzlarımdan

Her yıl ilk defa denediğim şeylerin listesini yapıyorum. Geçen 12 ayda paten kaymayı öğrendim, donmuş gölde yüzdem ilk defa, kuzey ışıklarını kovaladım -21 derece havada, donmuş gölde buz pateni ile kaydım, kay-kay kaymayı öğrendim sonra, Afrika kıtasına gittim ilk defa, Hint okyanusunda yüzdüm,  üç farklı dağın zirvesine tırmandım, yeni yemek tarifleri ürettim, yogaya başladım. Ben bu listeleri yapıyorum ki baktıkça daha fazla öğrenmek, denemek, tecrübe etmek isteyeyim.

Ben otuzlu yaşlarımı çok seviyorum, daha güzel, daha akıllı, daha sağlıklı, daha mutluyum. Bu yüzden kırklı yaşlarımı biraz heyecanla biraz da merak dolu bekliyorum. Size de kırklı yaşlarınızı heyecanla beklemeyi diliyorum.

Bir gün bir yerde karşılaşmak dileğiyle;

Mutlu Kalın..

Uludağ Yoldayım Çünkü Otuzlarımdan

Uludağ

Seyahatlerim hakkında ki yazıları okumak isterseniz buraya, Yoldayım Çünkü yazımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz. SoundCloud müzik listeme ulaşmak isterseniz de buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.