Yoldayım Çünkü; çok gezenin, çok okuyandan daha çok şey bildiğini ve hayatı daha iyi anladığını düşünüyorum.

Şu ana kadar çok çalışmam gereken bir hayatım oldu, kendime acımasız olduğum zamanlar kendimi yeterli gördüğüm zamanlardan hep fazlaydı. 1999 yılında yani 13 yaşındayken ikiz kız kardeşim Gözde ile voleybol için Kütahya’dan  İstanbul’a taşındık ve hayat mücadelemiz böylelikle başlamış oldu. 13 yaşından itibaren hayatımız, iki kız kardeş günde üç antreman yaparak ,çok çalışmanın bizi iyi bir yerlere getireceğinin bilincinde, çok genç yaşta ağır olan bir sorumluluğu layıkıyla taşıma ve ailemizi gururlandırma çabasıyla ve bunu hergün birbirimize hatırlatarak geçti.

Ve bugün; ikimizde Olimpiyat sporcusu ve aynı zamanda Milli takım formasını yıllarca gururla taşımış, Dünya ve Avrupa Şampiyonu birer sporcuyuz. Hayatımızı buna adadık ve layıkıyla yerine getiridik.

Ama şimdi anlıyorum ki; 29 yaşına kadar yaptığım herşey kariyerim içindi ve hayatımı yaşamayı unutmuştum. Bunu anlamam çok kolay olmadı çünkü bazen gözümüzün önünde savrulan hayatlarımızın farkına varıp, değişime ihtiyacımız olduğunu anlamak biraz zaman alabiliyor.

Azerbaycan | Yoldayım Çünkü

Azerbaycan | Yoldayım Çünkü

Yoldayım Çünkü;

İlk yalnız başıma seyahatimi 2015 yılında İzlanda’ya yaptım. Hayatımın en zor dönemlerinden biriydi ve tek istediğim yalnız olmak ve kendimi dinleyebilmekti. Bir hafta boyunca sadece kendim ile vakit geçirip, ne istediğime daha da önemlisi ne istemediğime karar verdim.

İzlanda gibi bir yerde kendini ve problemlerini o kadar küçük ve az değerli görmeye başlıyorsun ki; bu ülke sana aynen şöyle fısıldıyor  ”bu dünya çok güzel, durma, gez, öğren, tat, yaşa” eğer sizde bu sese kulak verebilirseniz, yollar kendinize ve  hayatınıza başka bir açıdan bakmanız için yardımcı olabilir ve ben o yollara minnettarım.

 

İsviçre | Yoldayım Çünkü

İsviçre | Yoldayım Çünkü

Sonra Onunla Tanıştım…

Girts…

Kendisi Letonya vatandaşı, hayatı boyunca seyahat etmiş ve dünyanın başka başka yerlerinde yaşamış özgür bir ruh. Yaptığı işi gördükten sonra Onu daha da iyi anladım. Çünkü O; uçaktan atlıyor, 60 saniye havada düşüyor ve sonra paraşütünü açıyor. Kış aylarını, bunu bir tünelin için de hayalleri uçmak olan insanlara öğreterek geçiriyor.  Böyle bir cesarete sahip olabilmek için çok özel bir ruha sahip olmalısınız. Girts işte öyle bir ruh.

Benim ilk uçaktan atlama tecrübem de onun sayesinde gerçekleşti. Bu hissi yaşamadan anlayamazsınız fakat tarif etmeye çalışacağım. Küçük bir uçağın içine tutkusu uçaktan atlamak olan insanlarla birlikte biniyorsunuz, sizinle birlikte atlayacak olan kişi tam yanınızda, kalbiniz gerçekten çok hızlı atıyor ve yaklaşık 15 dakika sonra gerekli yüksekliğe geldiğiniz de uçağın kapıları açılıyor ve o tutku dolu insanlar, aşık olduğunuz adam gözlerinizin önünde uçağın kapısından kendini boşluğa bırakıyor ve işte o zaman beyniniz size bunu yapmamanızı ama kalbiniz sonuna kadar gitmenizi söylüyor.

Birlikte atlayacağınız kişi sizi uçağın kapısına gitme zamanı geldiğini söylüyor, birbirinize bağlı olduğunuz için yavaşça kapıya geliyorsunuz, artık tamamen ayaklarınız dışarıda, yüzünüz rüzgarı hissediyor ve o sizi kapıdan gökyüzüne doğru itiyor.

Polonya | Yoldayım Çünkü

Polonya | Yoldayım Çünkü

Beyniniz tamamen duruyor, öleceğinizi düşünüyorsunuz ama uçuyorsunuz. Bütün acılarınız, geçmişiniz, problemleriniz, mutsuzluğunuz o kapıdan uçup gidiyor. Ölmüyorsunuz aslında daha çok yaşıyorsunuz. Gözlerinizi bir açıyorsunuz bulutlar etrafınızda, güneş size gülümsüyor ve siz uçuyorsunuz. Bildiğiniz herşey yerini başka şeylere bırakıyor ve artık hayatınız değişti. Mutlaka ama mutlaka bir kere bile olsa bunu yapmalısınız ve bu hissin hayatınızı değiştirmesine izin vermelisiniz.

Kalbinizi başka insanlara açmaktan korkmayın çünkü tanıştığınız her insan başka bir dünyanın kapılarını açıyor ve bir bakmışsınız sizin hayatınız kocaman bir dünya olmuş.

Artık tek hissettiğim, yeni hayatıma hazırım.

 

 

Eğer sizde İzmir Efes’te skydiving tecrübesini yaşamak isterseniz, buradan kendilerine ulaşabilirsiniz.

İnternet siteme göz atmak, seyahat yazılarımı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.